Pierwszym krokiem identyfikacji jest pobranie wzorca linii papilarnych. Następnie próbka jest przesyłana do komputera lub wbudowanego w urządzenie procesora, który tworzy unikalny wzór matematyczny. Wzorzec zapisywany w formie matematycznej zajmuje o wiele mniej miejsca w pamięci od rzeczywistego odcisku palca oraz co najważniejsze nie umożliwia odtworzenia oryginalnego wzorca palca, co daje Tobie gwarancję, że nikt nie ukradnie Twojej tożsamości. Kod matematyczny, który tworzy wzorzec może być z powodzeniem przechowywany na różnych nośnikach informacji tj.: karty magnetyczne, chipowe, zbliżeniowe, dysk twardy komputera czy bezpośrednio w pamięci urządzenia np. czytnika.
Kiedy wcześniej zarejestrowany w systemie użytkownik chce uzyskać dostęp do danych lub pomieszczeń poprzez system biometryczny, powinien przedstawić swoją cechę biometryczną (np. przyłożyć lub przesunąć palec). System pobierze próbkę odcisku palca i porówna z wzorcem istniejącym już w bazie danych. Po poprawnym zweryfikowaniu odcisku zostanie zrealizowana wcześniej zdefiniowana w systemie procedura np. otwarcia drzwi czy zalogowania się do systemu operacyjnego. W innym przypadku może zostać uruchomiony np. cichy alarm i wysłany komunikat o nieautoryzowanym dostępie do administratora bądź służb ochrony.
Na całej Kuli Ziemskiej nie istnieją 2 identyczne odciski linii papilarnych.
Dzisiejsza technologia pozwala na pewną weryfikację osób poprzez systemy oparte na czytnikach linii papilarnych. Prawdopodobieństwo wystąpienia błędnej weryfikacji jest mniejsze niżeli fizyczne uszkodzenie tradycyjnego klucza lub zapomnienie hasła.
FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy
BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.
Klauzula informacyjna.
Xpass S2Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.
Securex 2014Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...