Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Bezpieczeństwo technologii biometrycznych - Ochrona danych biometrycznych - Biometria.pl

Aktualności

Bezpieczeństwo technologii biometrycznych - Ochrona danych biometrycznych

2011-12-14

Firma Cardco partnerem wspierającym na konferencji “Bezpieczeństwo technologii biometrycznych - Ochrona danych biometrycznych”, nad którą patronat honorowy objął Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, wspólnie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Konferencja podzielona została na cztery główne moduły: biometria, a prawa człowieka, ochrona danych biometrycznych i procesów ich przetwarzania, wykorzystanie i zabezpieczenie identyfikacji biometrycznej w administracji publicznej, bankowości, spółkach IT oraz w innych podmiotach sektora prywatnego oraz biometria w stosunkach pracy. W ramach konferencji, która odbyła się w Audytorium Maximus Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UKSW w Warszawie w dniu 9 grudnia 2011 r., analizie poddane zostały zagadnienia rozwoju i bezpieczeństwa systemów biometrycznych oraz możliwych zagrożeń i nadużyć wynikających z przetwarzania danych biometrycznych.

Dr Wojciech Wiewiórkowski (GIODO) zwrócił uwagę, że „brakuje nam generalnych rozwiązań dot. biometrii. Nie jestem w stanie nawet powiedzieć, które techniki są technikami biometrycznymi, a które nie”. Naukowcy nie mają wątpliwości, że tekst napisany na kartce zawiera dane biometryczne – charakter pisma, czy sposób nacisku na kartkę, to temat komplikuje się, czy tego typu dane zawiera kserokopia takiego tekstu. Obecnie nie ustają dyskusje na temat biometrii, dynamicznie rozwijającej się nauki zajmującej się rozpoznawaniem człowieka na podstawie jego cech fizycznych i behawioralnych.

W Polsce brakuje uregulowań dotyczących biometrii, przepisy nie mówią nawet, które dane należą do tej kategorii. Tymczasem są one coraz częściej wykorzystywane - uważa generalny inspektor ochrony danych osobowych dr Wojciech Wiewiórowski.

 

 

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

O biometrii

Biometria jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym narzędziem służącym do autoryzacji. Nie może zostać pożyczona, skradziona czy zapomniana a jej podrobienie jest praktycznie niemożliwe.

Biometria może być zintegrowana z każdą aplikacją wymagającą zabezpieczeń, kontroli dostępu i identyfikacji oraz weryfikacji ludzi.

Biometria może być zdefiniowana jako sposób rozpoznawania i identyfikacji osobistej opartej na cechach fizycznych i behawioralnych.

więcej...
czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu